Spring 2019 Results


Thursday, April 18, 2019 @ 7:30pm
Final
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 8
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 4
 
Thursday, April 18, 2019 @ 7:30pm
Final
Babulal- Cubs (Rookie - Drafted (Competitive)) 6
Parker- Orioles (Rookie - Drafted (Competitive)) 10
 
Thursday, April 18, 2019 @ 6:00pm
Final
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 10
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 11
 
Thursday, April 18, 2019 @ 5:30pm
Final
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 3
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 4
 
Thursday, April 18, 2019 @ 5:30pm
Final
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 10
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 4
 
Wednesday, April 17, 2019 @ 6:00pm
Final
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 12
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 6
 
Wednesday, April 17, 2019 @ 6:00pm
Final
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 13
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 14
 
Tuesday, April 16, 2019 @ 7:30pm
Final
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 4
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 10
 
Tuesday, April 16, 2019 @ 7:15pm
Final
Esry- Astros (Rookie - Drafted (Competitive)) 12
Williford- Miami (Rookie - Drafted (Competitive)) 14
 
Tuesday, April 16, 2019 @ 6:00pm
Final
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 13
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 18
 
Tuesday, April 16, 2019 @ 5:30pm
Final
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 7
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 3
 
Tuesday, April 16, 2019 @ 5:30pm
Final
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 7
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 3
 
Monday, April 15, 2019 @ 6:00pm
Final
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 9
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 3
 
Monday, April 15, 2019 @ 6:00pm
Final
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 11
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 9
 
Monday, April 15, 2019 @ 6:00pm
Final
Babulal- Cubs (Rookie - Drafted (Competitive)) 6
Bollmer- D-Backs (Rookie - Drafted (Competitive)) 11
 
Saturday, April 13, 2019 @ 3:00pm
Final
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 16
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 5
 
Saturday, April 13, 2019 @ 3:00pm
Final
Parker- Orioles (Rookie - Drafted (Competitive)) 13
Esry- Astros (Rookie - Drafted (Competitive)) 7
 
Saturday, April 13, 2019 @ 1:00pm
Final
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 6
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 15
 
Saturday, April 13, 2019 @ 1:00pm
Final
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 6
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 7
 
Saturday, April 13, 2019 @ 1:00pm
Final
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 6
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 7
 
Saturday, April 13, 2019 @ 1:00pm
Final
Williford- Miami (Rookie - Drafted (Competitive)) 16
Bollmer- D-Backs (Rookie - Drafted (Competitive)) 14
 
Saturday, April 13, 2019 @ 11:00am
Final
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 10
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 16
 
Saturday, April 13, 2019 @ 11:00am
Final
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 8
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 9
 
Saturday, April 13, 2019 @ 11:00am
Final
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 11
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 5
 
Saturday, April 13, 2019 @ 9:00am
Final
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 17
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 13
 
Friday, April 12, 2019 @ 6:00pm
Final
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 15
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 14
 
Friday, April 12, 2019 @ 6:00pm
Final
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 14
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 5
 
Thursday, April 11, 2019 @ 6:00pm
Final
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 1
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 2
 
Thursday, April 11, 2019 @ 6:00pm
Final
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 9
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 5
 
Thursday, April 11, 2019 @ 6:00pm
Final
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 2
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 3
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 6:00pm
Final
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 9
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 14
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 6:00pm
Final
Parker- Orioles (Rookie - Drafted (Competitive)) 10
Williford- Miami (Rookie - Drafted (Competitive)) 12
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 6:00pm
Final
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 10
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 8
 
Wednesday, April 10, 2019 @ 6:00pm
Final
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 8
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 5
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 6:00pm
Final
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 1
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 11
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 6:00pm
Final
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 3
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 10
 
Tuesday, April 9, 2019 @ 6:00pm
Final
Babulal- Cubs (Rookie - Drafted (Competitive)) 11
Esry- Astros (Rookie - Drafted (Competitive)) 8
 
Monday, April 8, 2019 @ 6:00pm
Final
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 12
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 7
 
Monday, April 8, 2019 @ 6:00pm
Final
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 5
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 11
 
Monday, April 8, 2019 @ 6:00pm
Final
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 5
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 4
 
Saturday, April 6, 2019 @ 1:00pm
Final
Esry- Astros (Rookie - Drafted (Competitive)) 4
Bollmer- D-Backs (Rookie - Drafted (Competitive)) 15
 
Saturday, April 6, 2019 @ 1:00pm
Final
Williford- Miami (Rookie - Drafted (Competitive)) 9
Babulal- Cubs (Rookie - Drafted (Competitive)) 6
 
Saturday, April 6, 2019 @ 1:00pm
Final
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 15
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 11
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:00am
Final
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 4
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 5
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:00am
Final
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 2
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 8
 
Saturday, April 6, 2019 @ 11:00am
Final
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 1
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 12
 
Saturday, April 6, 2019 @ 9:00am
Final
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 10
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 0
 
Friday, April 5, 2019 @ 6:00pm
Final
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 6
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 2
 
Friday, April 5, 2019 @ 6:00pm
Final
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 12
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 5
 
Friday, April 5, 2019 @ 6:00pm
Final
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 7
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 10
 
Thursday, April 4, 2019 @ 6:00pm
Final
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 13
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 7
 
Thursday, April 4, 2019 @ 6:00pm
Final
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 6
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 4
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 6:00pm
Final
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 14
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 15
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 6:00pm
Final
Bollmer- D-Backs (Rookie - Drafted (Competitive)) 15
Parker- Orioles (Rookie - Drafted (Competitive)) 1
 
Wednesday, April 3, 2019 @ 6:00pm
Final
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 10
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 0
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 6:00pm
Final
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 1
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 8
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 6:00pm
Final
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 5
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 6
 
Tuesday, April 2, 2019 @ 6:00pm
Final
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 11
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 12
 
Monday, April 1, 2019 @ 7:30pm
Final
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 4
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 6
 
Monday, April 1, 2019 @ 7:30pm
Final
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 7
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 8
 
Monday, April 1, 2019 @ 6:00pm
Final
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 9
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 15
 
Monday, April 1, 2019 @ 5:30pm
Final
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 0
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 10
 
Monday, April 1, 2019 @ 5:30pm
Final
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 3
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 6
 
Saturday, March 30, 2019 @ 11:00am
Final
Esry- Astros (Rookie - Drafted (Competitive)) 5
Babulal- Cubs (Rookie - Drafted (Competitive)) 15
 
Saturday, March 30, 2019 @ 11:00am
Final
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 6
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 11
 
Saturday, March 30, 2019 @ 11:00am
Final
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 6
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 7
 
Saturday, March 30, 2019 @ 9:00am
Final
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 15
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 7
 
Saturday, March 30, 2019 @ 9:00am
Final
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 3
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 11
 
Saturday, March 30, 2019 @ 9:00am
Final
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 11
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 3
 
Friday, March 29, 2019 @ 6:00pm
Final
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 14
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 8
 
Thursday, March 28, 2019 @ 6:00pm
Final
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 17
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 11
 
Thursday, March 28, 2019 @ 6:00pm
Final
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 13
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 7
 
Wednesday, March 27, 2019 @ 6:00pm
Final
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 4
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 10
 
Wednesday, March 27, 2019 @ 6:00pm
Final
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 3
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 9
 
Wednesday, March 27, 2019 @ 6:00pm
Final
Williford- Miami (Rookie - Drafted (Competitive)) 13
Esry- Astros (Rookie - Drafted (Competitive)) 7
 
Wednesday, March 27, 2019 @ 6:00pm
Final
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 4
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 1
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 6:00pm
Final
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 18
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 6
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 6:00pm
Final
Parker- Orioles (Rookie - Drafted (Competitive)) 10
Babulal- Cubs (Rookie - Drafted (Competitive)) 4
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 6:00pm
Final
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 4
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 0
 
Tuesday, March 26, 2019 @ 6:00pm
Final
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 13
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 2
 
Monday, March 25, 2019 @ 6:00pm
Final
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 7
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 4
 
Monday, March 25, 2019 @ 6:00pm
Final
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 8
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 9
 
Saturday, March 23, 2019 @ 5:45pm
Final
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 5
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 11
 
Saturday, March 23, 2019 @ 5:30pm
Final
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 3
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 2
 
Saturday, March 23, 2019 @ 5:30pm
Final
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 7
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 12
 
Saturday, March 23, 2019 @ 4:00pm
Final
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 19
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 8
 
Saturday, March 23, 2019 @ 3:30pm
Final
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 2
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 7
 
Saturday, March 23, 2019 @ 3:30pm
Final
Esry- Astros (Rookie - Drafted (Competitive)) 7
Parker- Orioles (Rookie - Drafted (Competitive)) 15
 
Saturday, March 23, 2019 @ 2:15pm
Final
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 4
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 12
 
Saturday, March 23, 2019 @ 1:30pm
Final
Bollmer- D-Backs (Rookie - Drafted (Competitive)) 13
Williford- Miami (Rookie - Drafted (Competitive)) 7
 
Saturday, March 23, 2019 @ 1:30pm
Final
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 3
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 13
 
Saturday, March 23, 2019 @ 11:30am
Final
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 4
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 5
 
Saturday, March 23, 2019 @ 11:30am
Final
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 12
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 12
 
Saturday, March 23, 2019 @ 10:00am
Final
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 11
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 5
 
Thursday, March 21, 2019 @ 6:00pm
Final
Steil- Dodgers (AAA Machine - Drafted) 15
Berry- Mariners (AAA Machine - Drafted) 8
 
Wednesday, March 20, 2019 @ 6:00pm
Final
Weber- Red Sox (Texas League - Drafted (Competitive)) 6
Barefield- A's (Texas League - Drafted (Competitive)) 7
 
Wednesday, March 20, 2019 @ 6:00pm
Final
Foret- Giants (Major League - Drafted (Competitive)) 1
Helmle- Indians (Major League - Drafted (Competitive)) 3
 
Wednesday, March 20, 2019 @ 6:00pm
Final
Bailey- Indians (AAA Machine - Drafted) 12
Geren- Astros (AAA Machine - Drafted) 11
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 6:00pm
Final
Entler-Pirates (Texas League - Drafted (Competitive)) 5
Moon- Astros (Texas League - Drafted (Competitive)) 7
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 6:00pm
Final
Bollmer- D-Backs (Rookie - Drafted (Competitive)) 19
Babulal- Cubs (Rookie - Drafted (Competitive)) 4
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 6:00pm
Final
Humphreys- Rays (AAA Machine - Drafted) 9
Fernandes- Pirates (AAA Machine - Drafted) 3
 
Tuesday, March 19, 2019 @ 6:00pm
Final
Anchondo- Rockies (Major League - Drafted (Competitive)) 10
Obenberger- Astros (Major League - Drafted (Competitive)) 6
 
Monday, March 18, 2019 @ 6:00pm
Final
Fennelly- Nationals (Texas League - Drafted (Competitive)) 16
Sheppard- Rays (Texas League - Drafted (Competitive)) 6
 
Monday, March 18, 2019 @ 6:00pm
Final
Williford- Miami (Rookie - Drafted (Competitive)) 6
Parker- Orioles (Rookie - Drafted (Competitive)) 8
 
Monday, March 18, 2019 @ 6:00pm
Final
Munoz- Phillies (AAA Machine - Drafted) 5
Shaw- A's (AAA Machine - Drafted) 14
 
Monday, March 18, 2019 @ 6:00pm
Final
Focke- Cardinals (Major League - Drafted (Competitive)) 12
Hoyt- Royals (Major League - Drafted (Competitive)) 3